„Zdrowo jem, więcej wiem” to projekt edukacyjny o zdrowym żywieniu. Kierujemy go do zerówek (szkolnych i przedszkolnych) i klas I-III szkół podstawowych. Zgłoszone zespoły realizują zadania zgodnie z naszymi scenariuszami. Najlepsze otrzymają nagrody rzeczowe.

Rejestracja trwa kilka minut. Wystarczy przejść do formularza rejestracyjnego i go wypełnić:

Przygotowaliśmy krótki przewodnik po projekcie. Znajdziesz tutaj najważniejsze informacje.

Tematy poruszone w przewodniku

(możesz kliknąć w temat, żeby przejść do jego opisu):

Strona projektu

Na tej stronie (zdrowojem.fundacjabos.pl) zamieściliśmy wszystkie potrzebne informacje, w tym:

  • regulamin projektu,
  • terminarz,
  • plan zadań, w którym znajdują się opisy zadań oraz materiały potrzebne do ich realizacji i wytyczne do napisania raportu.

Uwaga! Nie wysyłamy żadnych materiałów do realizacji zadań mailowo lub pocztą. Wszystkie znajdują się na stronie projektu.

Rejestracja

Rejestracja do etapu jesienno-zimowego trwa do 10 listopada 2023 roku, a do wiosennego do 1 lutego 2024 r.

Rejestracja trwa kilka minut. Wystarczy przejść do formularza rejestracyjnego i go wypełnić:

Logowanie i odzyskiwania hasła

Po rejestracji na Twój adres e-mail trafi wiadomość potwierdzającą rejestrację wraz z hasłem do logowania.

Uwaga! Warto sprawdzić folder SPAM, bo czasem tam trafiają tego typu wiadomości. Jeśli ktoś nie otrzymał potwierdzenia, prosimy o zgłoszenie tego pod adresem: zdrowojem@fundacjabos.pl.

Jeśli stracisz hasło, możesz je zresetować – na stronie logowania skorzystaj z opcji „Odzyskiwanie hasła”. Podaj adres e-mail opiekunki/opiekuna (ten podany podczas rejestracji), a otrzymasz wiadomość z linkiem do zmiany hasła.

W przypadku gdy chcesz zmienić hasło po zalogowaniu, przejdź do zakładki „Twój zespół” i wybierz opcję „Edycja profilu”. Następnie ustaw nowe hasło i zaktualizuj swój profil.
Oba procesy dokładnie opisaliśmy w instrukcji odzyskiwania i zmiany hasła, która jest dostępna na stronie projektu w zakładce materiały oraz poniżej:

Etapy projektu i zadania

Projekt składa się z dwóch etapów: jesienno-zimowego i wiosennego.

Etap jesienno-zimowy poświęcony jest prawidłowym nawykom żywieniowym oraz aktywności fizycznej. Składa się z 6 zadań:

  • Lekcja: Uczymy się dobrych nawyków żywieniowych
  • Konkurs: Najlepszy rysunek pierwszego śniadania
  • Lekcja: Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety
  • Konkurs: Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw w szkole
  • Forum: Dlaczego sposób odżywiania dzieci jest sprawą bardzo ważną?
  • Dzielimy się wiedzą: Dobre nawyki

Z kolei etap wiosenny poświęcony jest owocom i warzywom oraz piciu wody. Również składa się z 6 zadań:

  • Lekcja: Smacznie – zdrowo – kolorowo
  • Konkurs: Teatrzyk warzyw i owoców
  • Lekcja: Woda na zdrowie!
  • Konkurs: Zaprojektuj Wodolubka
  • Forum: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?
  • Dzielimy się wiedzą: Owoce, warzywa i woda

Uwaga! Twoje zgłoszenie jest ważne cały rok szkolny i uprawnia Twój zespół do udziału w obu etapach. Do Ciebie należy decyzja o udziale w obu lub w jednym z nich. O udziale w danym etapie decyduje przesłanie raportu z realizacji zadań.

W PLANIE ZADAŃ na stronie projektu znajdziesz opisy poszczególnych etapów oraz zadań do nich przypisanych. Przy opisie każdego zadania możesz pobrać materiały potrzebne do jego realizacji np. scenariusz zajęć lub prezentację.

Uwaga! Nie wysyłamy żadnych materiałów do realizacji zadań mailowo lub pocztą. Wszystkie znajdują się na stronie projektu.

Raporty z realizacji zadań

Każdy etap kończy się przesłaniem raportu z realizacji zadań.

Raport należy stworzyć na stronie projektu po zalogowaniu. Formularz do opisania realizacji zadań znajdziesz w planie zadań bezpośrednio pod opisem danego zadania.

Przygotowaliśmy instrukcję, która krok po kroku prowadzi przez proces tworzenia raportów. Znajdziesz ją na stronie projektu w materiałach oraz planie zadań, a także poniżej:

Terminarz projektu

Na stronie projektu w zakładce TERMINARZ podaliśmy wszystkie ważne daty dotyczące udziału w projekcie.

Najbliższa ważna data to przesłanie raportu z realizacji zadań etapu jesienno-zimowego. Masz na to czas do 10 stycznia 2024 r.

Jeśli nie zdążysz, po tym terminie jeszcze przez 7 dni (do 17 stycznia włącznie) możesz przesłać raport, ale za każdy dzień spóźniania naliczamy 5 punktów karnych.

Natomiast na realizację zadań wiosennych i przesłanie raportu masz czas do 8 maja 2024 r. Podobnie jak w etapie jesiennym, po tym terminie masz jeszcze 7 dni (do 15 maja włącznie) na przesłanie raportu, ale za każdy dzień spóźniania naliczamy 5 punktów karnych.

Przez cały czas trwania obecnej edycji będziemy Państwu wysyłali maile z przypomnieniami o terminach wysyłki raportów. W przypadku informacji o etapie, w którym Państwo nie biorą etapu, prosimy o zignorowanie wiadomości.